Brīva vieta Jūsu reklāmai

35 Biznesa idejas 2023. gadam

Interesantas un oriģinālas biznesa idejas 2023. gadam, realizējamas arī Latvijā.

Vienīgais priekšnosacījums – vajadzēs uzņēmību un neatlaidību! Bez šīm rakstura iezīmēm arī ļoti labas idejas būs lemtas neveiksmei. Un otrādi, ja cilvēks ieliek sevi visu, tad pat ļoti remdena ideja var pāraugt lielā un perspektīvā biznesā.

Ieskaties – Kā dibināt savu uzņēmumu

Ar ko šis raksts atšķiras no citiem, kuros ir apkopotas idejas biznesam? Pirmkārt ar to, ka es kā raksta autors neesmu teorētiķis. Esmu praktiski pielicis savu roku ļoti dažādu projektu attīstībā – ļoti dažādās nozarēs. Un, gadiem ejot, šie projekti ir apgrozījuši vairākus miljonus eiro. Šajā rakstā dalīšos ar saviem ieteikumiem par virzieniem, kuros redzu perspektīvu jaunajiem uzņēmējiem. Daudzām no šīm idejām vajadzēs ļoti mazu vai nekādu finansiālu ieguldījumu. Tāpat daudzām no tām nebūs nepieciešama līdzšinējā pieredze. Kā jau minēju – galvenā komponente ir tikai Jūsu uzņēmība un vēlme gūt panākumus.

Īpašumu flipošana

izsoles

Interesants veids, kā akumulēt papildus naudas resursus lielāku biznesa ideju attīstīšanai, ir lētu īpašumu iegāde, uzlabošana un tālākpārdošana (flipošana). Latvijā to ir iespējams darīt, piemēram, Tiesu administrācijas izsoļu vietnē. Tajā ir iespējams atrast visdažādākos īpašumus, sākot ar tradicionāliem – zemes, ēkas, dzīvokļi, beidzot ar automašīnām, sadzīves tehniku, uzņēmumu kapitāldaļām utt. Bet galvenais, piedaloties izsolē, ir skaidri nospraust savu solīšanas robežu, citādi azarts var ņemt virsroku un vari attapties situācijā, kad Tavs solījums pārsniedz pat īpašuma tirgus vērtību.

Mārketinga frīlanss

Es atļaušos teikt, ka mārketings ir pati fundamentalākā veiksmīga biznesa komponente. Un, dzīvojot 21. gadsimtā, ir grūti iedomāties mārketingu bez tā digitālā veidola. Attiecīgi, lai kādu biznesa virzienu Jūs izvelētos, lai kādu ideju Jūs mēģinātu iedzīvināt, mārketings tai ļaus reāli atsperties un izplest spārnus.

Bet nu pie lietas – ir ļoti daudz uzņēmumu, kur mārketings reāli pieklibo. Šie uzņēmumi turpina pastāvēt, taču tie absolūti neizmanto savu potenciālu. Un šī ir lieliska iespēja jums – apgūt digitālo mārketingu vai kādu tā apakšvirzienu (piemēram, Facebook reklāmu, SEO optimizāciju, Google reklāmu u.c.) un piedāvāt savas zināšanas tiem daudzajiem tūkstošu uzņēmumu, kam varat sniegt praktisku vērtību. Un nevis kļūt par šāda uzņēmuma darbinieku, bet apkalpot vairākus uzņēmumus kā ārpakalpojumam. Un, galu galā, apgūt digitālo mārketingu nemaz nav tik sarežģīti – ir simtiem dažādu kursu, kur dažu desmitu stundu laikā (vismaz teorētiskā līmenī) varat kļūt par īstiem lietpratējiem.

Pārgājienu organizēšana

Latvijā cilvēkiem patīk kustēties un doties pie dabas. Bet nereti pašiem trūkst motivācijas noorganizēt kādu pārgājienu draugu vai ģimenes lokā. Attiecīgi, šī ir lieliska iespēja aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvāt jau gatavus maršrutus, konsultēt ekipējuma izvēlē, vadīt grupu pārgājiena laikā u.tml. Šo pakalpojumu ir iespējams piedāvāt gan privātpersonām, gan uzņēmumiem, piemēram, noorganizējot komandas saliedēšanas pasākumu. Par katru pārgājienu potenciāli varat nopelnīt pat vairākus simtus eiro. Bez tam, Latvijā ir piemēri, kur par viena pārgājiena sarīkošanu organizatori nopelna līdz pat 30 000 eiro.

Bloga rakstīšana

blogošana

Varētu likties, ka bloga satura veidošana ir kaut kas novecojis, taču kaut kādu iemeslu dēļ Tu šeit šobrīd atrodies, vai ne? Ar klasisku blogu ir iespējams sasniegt pat desmitiem tūkstošu cilvēku ik mēnesi, pie tam, tepat Latvijā. Un ar blogu ir iespējams pelnīt visdažādākajos veidos, piemēram, izvietojot reklāmas bannerus, rakstot reklāmrakstus, virzot savus produktus utt. Lokālā mērogā ik mēnesi ir iespējams pelnīt pat vairākus tūkstošus eiro. Bet, ja iziesiet globālā mēroga kā viens, otrs Latvijas projekts, ir potenciāls pelnīt pat miljonus.

Gardumu gatavošana

Tikai retajam no mums ir izteiktas kulinārijas prasmes. Bet tiem, kuriem tas patīk un padodas, es iesaku pārvērst šo hobiju pelnošā biznesā. Saražoto produkciju būs iespējams izplatīt kafejnīcās, veikalos, piedāvāt, piemēram, korporatīvajos pasākumos vai bērnu ballītēs. Pieprasījums pēc individuāli gatavotām uzkodām ir gana liels – atliek tikai rast efektīvākos ceļus šo klientu sasniegšanai! Spilgts piemērs, kā no neliela mājražotāja 5 gadu laikā kļūt par lielu biznesu, kas apgroza miljonus, ir garšīgie Avenei saldējumi.

Kļūt par mājražotāju nav nemaz tik sarežģīti. Atliek pasūtīt dažus dokumentus, nokārtot formalitātes ar dienestiem un vari uzsākt kulinārijas šedevru ražošanu pat savā virtuvē.

Dropšipings

Klients veic pasūtījumu Jūsu mājas lapā, Jūs to nododat tālāk sadarbības partnerim, kurš veic pasūtītās preces piegādi.

Dropšipings (angliski – dropshipping) ir biznesa virziens, kurā jūs pārdodat produktus, taču jums šādu produktu patiesībā nemaz nav. Tā vietā, vienkāršākajā formā, Jūs šo pasūtījumu nododat uzņēmumam (pārdevējam), kuram ir šāds produkts un kurš var šo produktu nosūtīt Jūsu klientam. Peļņu veido starpība starp jūsu cenu un reālā pārdevēja cenu. Advancētākā formā jums ir noslēgta sadarbība ar kādu noliktavu, kurā ir stoks (preču krājumi), un kuri tos var nosūtīt jebkurā brīdī, jebkurā virzienā.

Praktisks piemērs – Jūs atrodat foršu produktu AliExpress. Pēc tam Jūs izveidojat mājas lapu, kurā ietverat iespēju šo produktu no Jums nopirkt. Jūs palaižat reklāmas sociālajos tīklos, piesaistot cilvēku plūsmu un veicot pārdošanas. Kad klienti ir veikuši savus pasūtījumus, Jūs viņu vārdā pasūtat produktus no AliExpress par zemāku cenu. Starpība ir Jūsu uzņēmības un mārketinga meistarības rezultāts. Zinu dažādus uzņēmumus, kuri šādā veidā ir spējīgi apgrozīt pat 60 – 100 tūkstošus eiro ik mēnesi.

Starp citu, mums Latvijā ir miljards eiro vērts uzņēmums (Printful), kurš pieņem pasūtījumus no internetveikaliem visā pasaulē, saražo produkciju un to nosūta adresātiem.

Adreses iznomāšana

Ļoti oriģināla biznesa ideja ir iznomāt savu pastkastīti (adresi) uzņēmējiem, kuriem ir nepieciešams reģistrēt savu uzņēmumu juridiskās adreses. Juridiskā adrese ir nepieciešama, lai saņemtu uzņēmumam adresētus sūtījumus. Pašās telpās uzņēmumam nav jāatrodas. Attiecīgi, Jūs vienkārši iznomātu savu pastkastīti līdz 10 uzņēmumiem. Un šāds pakalpojums Jums ienestu līdz pat 300 eiro mēnesī (3600 eiro gadā). Šādu summu būtu iespējams saņemt, izīrējot visu dzīvokli, bet dzīvoklis paliek Jums. Taču, ja Jūs izīrētu gan dzīvokli, gan iznomātu adresi, pelnītu ļoti pieklājīgu naudu. Būtiski uzsvērt, ka īpašumam ir jāpieder Jums, lai piedāvātu adreses nomu. Un noteikti noslēdziet sev izdevīgu adreses nomas līgumu!

Partnermārketings

Partnermārketings, pazīstams arī kā affiliate mārketings, ir lieliska ideja biznesa uzsākšanai. Tās pamatā ir kāds uzņēmums, kurš pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, un Jūs palīdzat šim uzņēmumam ar klientu piesaisti. Par katru piesaistītu klientu Jūs saņemat atlīdzību – komisijas maksu. Tas ļauj uzsākt savu biznesu faktiski bez jebkādiem ieguldījumiem, neriskējot ar telpu nomu, iekārtām, stoka krājumiem u.tml.

Izklaides vietas atvēršana

Izklaides vietu pieprasījumu caurmērā veido cilvēki, kas vēlas atpūsties kopā ar draugiem, nosvinēt bērnu ballīti, sarīkot korporatīvo pasākumu, atzīmēt vecpuišu vai vecmeitu ballīti u.tml. Un šis pieprasījums ir liels – tirgus ietilpība Rīgā vien ir mērāma vairākos miljonos eiro. Ja vien mārketings nav zem katras kritikas, tad reti kura izklaides vieta var sūdzēties par klientu trūkumu. Daži izklaides pakalpojumu piemēri – peintbols, kartingi, lāzertags, virtuālā realitāte (VR), bumbu baseini, kvestu istabas utt.

Pašlaik, covid-19 ietekmē, ļoti daudzas izklaides vietas būs bankrotējušas un cilvēki būs noilgojušies pēc izklaides iespējām. Uzreiz pēc pandēmijas beigām būs pats labākais brīdis jaunu izklaides vietu atvēršanai gan galvaspilsētā, gan citviet Latvijā.

E-veikala izveidošana

Fiziska veikala atvēršana prasa lielus kapitālieguldījumus. Tā rada arī virsproporcionālus riskus – ir jānoslēdz telpu nomas līgumi, jāpieņem darbā darbinieki, jāiepērk produkciju vai jānoslēdz sadarbības līgumi par preču izvietošanu, jāiepērk mēbeles u.tml. E-veikala gadījumā viss ir daudz, daudz vienkāršāk. Internetā ir pieejamas neskaitāmas pamācības, kā izveidot savu internetveikalu uz, piemēram, WordPress vai Shopify bāzes. Jums ir visas iespējas uzsākt šādu biznesu ar ļoti simbolisku starta kapitālu, robežās starp 60 un 120 eiro.

miniAkselerators piedāvā intensīvās apmācību programmas latviešu valodā. To mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un rīkus, lai ļoti īsā laikā Tu varētu atvērt savu pirmo e-veikalu, piemēram, Amazon vai Etsy platformās, un gūt ienākumus. Sīkāku informāciju uzzināsi viņu mājas lapā – https://www.miniakselerators.lv/

Privātstundu pasniegšana

Covid-19 pandēmija (ierobežojumi) ir atstājusi paliekošas sekas mācību kvalitātē. Pusotrs gads, “apmeklējot” skolu neklātienē ir radījis zināšanu robus, kas liks par sevi manīt līdz pat skolas absolvēšanai. Daudzi vecāki, cenšoties glābt situāciju, piesaista privātskolotājus un caurmērā ir gatavi maksāt pat 20 eiro par nodarbību. Pieprasījums ir augsts, nepieciešamība – pamatota. Ja Jums ir labas zināšanas un spēja tās saprotamā veidā skaidrot apkārtējiem, privātskolotāja profesija tuvākajos gados ies uz urrā. Personīgi pazīstu šādus skolotājus, kuri, fokusējoties tikai uz privātstundu pasniegšanu, pelna tūkstošus ik mēnesi.

Tekstu rakstīšana

Tekstu rakstīšana (angliski – copywriting) ir ļoti izplatīta no frīlanceru puses. Un tam ir vienkāršs pamatojums – aizvien ir neskaitāmi uzņēmumi, kam ir nepieciešami šādi pakalpojumi. Jaunumu raksti, saturs sociālajos tīklos, reklāmu teksti, landing lapu saturs, mājas lapu sadaļas, produktu apraksti u.tml. Atkarībā no Jūsu spējām, Latvijā par tekstu rakstīšanu var pelnīt 3-15 centus par vārdu (līdz pat 300 eiro par rakstu).

Un, par cik no 2023. gada ir brīvi pieejama mākslīgā intelekta (Chat GPT) palīdzība, kvalitatīvu tekstu sagatavošana dažādās valodās Tev nesagādās nekādas problēmas.

Grāmatvedība

Statistika rāda, ka Latvijā, aptuveni, 99% no kopējā uzņēmumu skaita ir mazie uzņēmumi. Un mazos uzņēmumos allaž ir vēlme ietaupīt uz izmaksu rēķina, tostarp, algojot grāmatvedi. Šī iemesla dēļ vairums mazo uzņēmumu īpašnieku grāmatvedību pasūta ārpakalpojumā, jo tā sanāk krietni izdevīgāk. Attiecīgi, ārpakalpojumu grāmatvežiem, ir, bija un būs augsts pieprasījums. Par katra uzņēmuma apkalpošanu ārpakalpojuma grāmatvedis pelna, caurmērā, ap 100 eiro mēnesī. Un šāda uzņēmuma apkalpošana burtiski aizņem dažas stundas laika. Līdz ar to, grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumam ir izredzes labiem panākumiem.

Bez tam, ne tikai grāmatveži var apgūt profesiju un darboties frīlancā, apkalpojot uzņēmumus. To pašu var darīt teju jebkuras profesijas pārstāvis, apgūstot arodu un piedāvājot savus pakalpojumus tiem, kam tie ir nepieciešami, pelnot vairāk, kā strādājot algotu darbu.

Pārvākšanās pakalpojumi

Ik dienu Latvijā mājokli maina desmitiem un pat simtiem cilvēku. Daļa no viņiem ir spējīga pārvest mantas pašu spēkiem, bet ir daļa, kurai ir nepieciešama palīdzība krāvēju un mantu pārvešanas transporta formā. Šī ir lieliska iespēja, ja Jums ir savs transports, vai varat piedāvāt konkurētspējīgu cenu, nomājot CityBee kravas automašīnas. Katra mantu pārvešanas reize ienes 100 un vairāk eiro Jūsu kabatā.

Fotogrāfēšana

Fotografēšana ir daudzu cilvēku hobijs. Liela daļa sev apkārt esošos mirkļus iemūžina ar viedtālruņa palīdzību, bet ir daļa cilvēku, kas daudz labprātāk izmanto profesionālu fototehniku. Labas kameras, objektīva un citu aksesuāru cena var svārstīties no dažiem simtiem, līdz pat daudziem tūkstošiem eiro. Protams, sākumā nevajadzētu pārforsēt, jo sevišķi, kamēr izkopjat savu stilu, apgūstat tehnikas specifiku, saprotat, kas Jums reāli ir nepieciešams. Pelnīt ar fotografēšanu var ļoti daudz un dažādos veidos – pārdodot savas bildes žurnāliem un avīzēm, organizējot fotosesijas ar klientiem, pārdodot fotogrāfijas stock photos vietnēs. Ļoti ienesīga ir kāzu un produktu fotografēšana, kur par katru fotosesiju ir iespējams saņemt pat četru ciparu skaitli. Tiesa, fotogrāfu ir daudz un konkurence ir liela, bet ar efektīvu mārketinga stratēģiju ir iespējams izsisties šajā nozarē.

Taksometra pakalpojumi

Jūsu automašīnu ir iespējams pārvērst par Jūsu biznesu – kļūstot par Bolt sadarbības partneri. Lai to paveiktu, būs nepieciešams reģistrēt uzņēmumu un saņemt dažādas licences. Kopējās sākuma izmaksas varētu sasniegt tikai dažus simtus eiro. Un tālāk jau Jums būs iespēja apkalpot Bolt sūtītus klientus un pelnīt ar katru braucienu. Sīkāku informāciju par licenču saņemšanu un sadarbības noteikumiem varat atrast Bolt mājas lapā.

Grafiskais dizains

Vēl viena lieliska biznesa ideja freelnace pakalpojumam ir grafiskais dizains. Teju ikkatram uzņēmumam ir nepieciešams logotips, mājas lapas dizains, dažādi vizuālie materiāli reklāmām u.tml. Protams, lielu daļu šo pasūtījumu nosmeļ dažādas aģentūras, taču arī frīlanceriem ir iespēja labi nopelnīt. Galvenais ir celt savas prasmes un zināšanas, lai paaugstinātu konkurētspēju! Un, protams, būt efektīviem mārketingā.

Virtuāla asistēšana

Virtuālie asistenti ir ļoti izplatīta prakse rietumu valstīs, bet pakāpeniski šis pakalpojums aktualizējas arī Latvijā. Virtuālais asistents vienlaikus var apkalpot dažādus uzņēmumus, palīdzot ar visdažādākajām lietām – grafisko dizainu, dokumentu gatavošanu, tekstu rakstīšanu, datu analīzi, klientu apkalpošanu u.tml. Jo plašāks būs Jūsu kompetenču loks, jo saistošāki būs Jūsu piedāvātie pakalpojumi potenciālajiem sadarbības partneriem.

Videoblogošana

Kvalitatīvu saturu ir iespējams radīt ne tikai teksta, bet arī video formātā. Lieliska platforma, kur publicēt video saturu, ir YouTube. Tajā apgrozās simtiem miljonu cilvēku, kurus ir iespējams piesaistīt un nodrošināt ar Jūsu saturu. Tas var būt kaut kas izklaidējošs, informatīvs u.tml. Tā ir kā iespēja izveidot savu TV kanālu, neveicot miljonu lielas investīcijas studijas un aparatūras iegādē. Monetizēt (padarīt pelnošu) šo biznesu var ļoti dažādos veidos. Piemēram, Jūs varat promotēt savus produktus, Jūs varat izvietot affiliate linkus, Jūs varat rādīt Google Adsense vai sadarbības partneru reklāmu u.tml. Veiksmīgākie jūtūberi ar šo nodarbi ir spējīgi pelnīt pat miljonus ik mēnesi. Arī Latvijā ir virkne jūtūberu, kas ir spējuši savākt vairāku simtu tūkstošu lielu sekotāju auditoriju.

Ēdināšana uz riteņiem

Ja agrāk tikai filmās redzējām furgonos iestrādātās ēdinātavas (angliski – food trucks), tad tagad arvien biežāk šādus risinājumus varam redzēt arī Latvijā. Izveidot vai iegādāties šādu “virtuvi uz riteņiem” nav lēts prieks. Tomēr tā ir zināma mobilitāte un iespēja pielāgoties potenciālo klientu atrašanās vietai. Varat sniegt ēdināšanas pakalpojumus pludmales tuvumā vasarā, varat to darīt festivālu laikā un tuvumā, vai arī kādā ar gājējiem pilnā pilsētas daļā. Vienīgā nianse, ka šāds pakalpojums ir sniedzams tikai tādā gadījumā, ja ar konkrēto pašvaldību ir veikts saskaņojums. Proti, šī iemesla dēļ mobilitāte ir tikai nosacīta, jo pakalpojumu ir jāsniedz plānoti, konkrēta vietā.

Domēnu flipošana

Personīgi man šis bizness nesimpatizē, jo vairākkārt neesmu iegādājies domēnu (piemēram, nosaukums.lv), jo to bija paņēmis kāds spekulants. Bet, nenoliedzami, tur ir nauda. Domēna iegāde no nic.lv maksā līdz 12 eiro gadā. Bet ja Jums ir izdevies tikt pie skanīga, ar kādu nozari saistīta domēna, to potenciāli var pārdot par vairākiem simtiem vai pat tūkstošiem eiro. Domēns ir ļoti būtiska projekta sastāvdaļa. Esmu atlicis vairākus biznesa projektus, jo šobrīd nevaru dabūt atbilstošus domēnus. Lieki piebilst, ka ārzemju (piemēram, .com) domēnu cenas var svārstīties pat simtos tūkstošu vai miljonos eiro. Runā, ka ss.lv nopirka ss.com par, aptuveni, 600 000 eiro. Kur meklēt labus domēnus? Piemēram – ExpiredDomains.net

Pasākumu organizēšana

Pasākumu organizatori vai pasākumu aģentūras allaž ir varējušas labi pelnīt, jo pieprasījums nereti ir pārsniedzis piedāvājumu. Bērnu ballīšu rīkošana, korporatīvie pasākumi, dzimšanas dienas svinības, sporta spēles, piedzīvojumu sacensības u.tml. Tiesa, pandēmija šo nozari ir iesaldējusi un stipri paretinājusi, tomēr pēc pandēmijas beigām būs īsts izklaides industrijas pavasaris, kad ar katru dienu kļūs arvien siltāks un siltāks.

Šeit jāatzīmē, ka pasākumi var būt arī virtuāli (video režīmā) – digitālās konferences un semināri, meistarklases un apmācības u.tml.

IT atbalsts uzņēmumiem

Latvijā ir daudz uzņēmumu, kur štatā nav IT speciālistu. Un reti kurš no pārējiem darbiniekiem kaut ko saprot no IT lietām. Un es nerunāju par kaut ko super advancētu kā sistēmu integrāciju. Pavisam primitīvas lietas, kā e-pasta adrešu izveidošana, jaunumu publicēšana mājas lapā vai programmatūras atjaunināšana var būt darbi, ko uzņēmums labprāt uzticētu ārpakalpojumam par 50-100 eiro mēnesī. Un Jums tas prasītu 10, 20 minūtes darba mēnesī. Visas šīs lietas var diezgan elementāri apgūt internetā.

Izglītības satura veidošana

Ļoti daudzi no mums ir eksperti kādā jomā. Tas var būt kāds sporta veids, specifisks biznesa virziens vai pat mūsu hobijs. Savukārt, ir daudz cilvēku, kuri vēlētos apgūt šo virzienu. Tā ir lieliska iespēja Jums radīt izglītojošu saturu un to pārdot potenciālajiem interesentiem – lekciju, grāmatu vai online kursu formā. Piemēram, ir tāds Tomass Kralovs, Latvijas valstspiederīgais, kurš bija ļoti labs treideris (finanšu spekulants). Viņam apnika treidot un viņš izveidoja apmācību programmu. Šobrīd viņš dzīvo Dubaijā, braukā ar dārgām automašīnām un pelna ap 300 000 eiro ik mēnesi no kursu pārdošanas vien.

Tālākpārdošana

Tālākpārdošana (angliski – resell) ir interesants virziens, kurā doties kā jaunietim, uzkrājot pirmo uzņēmējdarbības pieredzi. Šis process balstās uz maksimāli izdevīgu piedāvājumu atrašanu internetā, preces pasūtīšanu un tūlītēju tās pārdošanu tālāk, protams, ar uzcenojumu. Šis process attīsta tirgus izpētes un pārdošanas prasmes, un tā uzsākšanai nav nepieciešami lieli ieguldījumi. Zinu pāris džekus, kuri biznesu uzsāka ar 60 santīmiem, pērkot un pārdodot visādus sīkumus, līdz izveidoja vairākus lielus un labi pelnošus biznesus. Bez tam, arī preču imports un ekskluzīvas to izplatīšanas tiesības noteiktā reģionā ir tālākpārdošanas brālēns, tikai nākamajā līmenī.

Dokumentu sagatavošana

Dokumentu sagatavošana, piemēram, SIA dibināšanai vai likvidācijai pašu spēkiem var prasīt vairākas dienas un pat tad ir liels risks kļūdīties. Neviens savu laiku cienošs cilvēks nevēlēsies šim procesam veltīt divas vai vairāk savas dzīves dienas. Tādēļ cieņā ir dokumentu pasūtīšana ārpakalpojumā – ir uzņēmumi, kuri ir specializējušies šāda veida dokumentu sagatavošanā. Cenas dokumentu komplektiem svārstās no 30 līdz par 100 eiro. Un ieguldītais laiks, daļēji automatizējot procesu, var būt 10-20 minūtes. Finansiāli ļoti laba atdeve. Viss, ko vajag no Jūsu puses – izlasīt Komerclikumu, visu pieejamo informāciju internetā un papraktizēties, veidojot šādus dokumentus. Pēc tam jau var pieņemt pasūtījumus un ļoti labi pelnīt.

Laivu iznomāšana

Ļoti iespējams, ka šis biznesa idejas virziens nav nekas jauns un tajā valda zināma konkurence. Tajā pašā laikā, Latvijā ir neskaitāmi daudz skaistu upju un ezeru, un aktīvās atpūtas tīkotāju. Biznesa uzsākšanai vajadzēs dažus tūkstošus eiro – laivu un ekipējuma iegādei, piekabei. Vajadzēs arī izdevīgu bāzes lokāciju – varat izmantot sev piederošu īpašumu vai iznomāt zemes pleķīti pie kādas ūdenstilpnes vai tās tuvumā. Protams, vajadzēs arī labu mārketinga stratēģiju, lai apsteigtu konkurentus un pirmie uzrunātu potenciālos klientus. Bizness fiziski nav viegls, tomēr skaidrs un saprotams.

Video strīmošana

Šis biznesa virziens mazliet līdzinās augstāk aprakstītajai YouTube kanāla izveidei, bet ar to atšķirību, ka video saturs netiek montēts. Jūs būsiet tiešraidē, uzrunāsiet savus sekotājus, atbildēsiet uz viņu jautājumiem. Paralēli tam Jūs kameras priekšā varat darīt ļoti dažādas aktivitātes – spēlēt kādu mūzikas instrumentu, datorspēli, sportot u.tml. Un, visticamāk, Jūs izmantosiet kādu citu platformu, piemēram, Twitch. Varu minēt piemēru no Latvijas – Dana Gordeeva ar segvārdu “DanucD“. Viņa strīmo to, kā spēlē datorspēli PUBG. Jauna, simpātiska sieviete, spēlē labi. Šī iemesla dēļ viņai ir simtiem tūkstošu sekotāju gan Youtube kanālam, gan Twitch.tv kontam, gan citiem sociālo tīklu profiliem. Viņas aptuvenie ieņēmumi no reklāmas, dzeramnaudām un abonēšanas maksas ir ap 30 000 eiro mēnesī.

Cilvēku trenēšana

Ja ar sportu esat uz “Tu”, Jums labi padodas kāds sporta veids un ir zināmas iemaņas to mācīt arī citiem – varat uzsākt trenera karjeru. Jā, vajadzēs iziet kursus, vajadzēs iziet sertifikācijas procesu, bet pēcāk būs visas iespējas kļūt par, piemēram, fitnesa treneri, basketbola treneri bērnu komandai, alpīnisma treneri utt. Virzieni ir ļoti dažādi un ja izdodas nokomplektēt vairākas grupas, tad arī ienākumi būs gana zolīdi. Brīdī, kad ar pašu spēkiem vairs nav gana – varat veidot uzņēmumu, piesaistot darbiniekus – trenerus.

Īpašumu izīrēšana

Vai Jums pieder īpašumi, ko paši neapdzīvojat / neizmantojat? Ļoti iespējams, varat tos izīrēt, izveidojot pasīvā ienākuma plūsmu. Nekustamā īpašuma pirkšana un izīrēšana ir arī klasisks investīciju virziens. Personīgi es neieteiktu fokusēties uz lētiem dzīvokļiem, jo to īrnieki pārsvarā ir no segmenta, kam mēdz būt problēmas ar īres naudas nomaksu. Jā, dārgāki dzīvokļi var nebūt pa kabatai, bet to īrnieki, visbiežāk, dzīvos kārtīgāk un naudu maksās laicīgi. Alternatīva ilgtermiņa īrei ir dzīvokļa izīrēšana pa dienām, kas populāra ir tādās platformās kā Airbnb. Tādā veidā no īres varat nopelnīt pat 3x vairāk.

Palīgdarbu sniegšana

Kamēr par daudzdzīvokļu māju apkārtnes uzturēšanu rūpējas namu apsaimniekotāji, privātmāju īpašnieki caurmēra paši veic tādus darbus, kā sniega šķūrēšanu, lapu grābšanu, zālāja pļaušanu, dārza laistīšanu u.tml. Bet reizēm cilvēkiem tīri fiziski nav laiks šīm nodarbēm, vai, atklāti sakot, ir slinkums to darīt. Attiecīgi, tā ir lieliska iespēja piedāvāt šāda veida pakalpojumus virknei privātmāju īpašnieku, izveidot savu pastāvīgo klientu loku un, iespējams, ar laiku transformēt šo biznesu kā namu apsaimniekošanas uzņēmumu.

Savu rokdarbu pārdošana

Nenoliedzami, vairums dāmu ir ļoti radošas dotības visdažādāko rokdarbu, mākslas darbu un rotas lietu veidošanā. Protams, arī džeki mēdz darīt tādas lietas, bet kopumā tas tomēr ir daiļā dzimuma lauciņš. Un, ja radošu izpausmju rezultātā top vērtīgas lietas, tās ir iespējams pārdot interesentiem visā pasaulē. Ļoti laba platforma, kur realizēt savu veikumu, ir Etsy. Tur arī ir iespējams smelties idejas savam sortimentam, produktu noformējumam u.tml.

Influencēšana

Ja Tev patīk un padodas komunikācija, ja cilvēki labprāt Tevi uzklausa un seko līdz Taviem ieteikumiem, varbūt ir vērts apsvērt influencera profesiju? Tas nenozīmē, ka ir jāpamet visu līdz šim dzīvē iesākto un jānododas digitālā satura veidošanai. Savu personīgo zīmolu ir iespējams veidot pakāpeniski, paralēli ikdienas lietām. Ja sekotāju skaits aug, ja cilvēku mijiedarbība ar publicēto saturu ir augsta, to var izmantot citu uzņēmumu reklāmas izvietošanai vai sava biznesa attīstīšanai. Kaut šī persona daudziem var nelikties simpātiska, tomēr, nenoliedzami, no biznesa viedokļa viss ir izdarīts lieliski – Elīna Didrihsone ir spējusi pulcēt plašu sekotāju loku un veiksmīgi to izmanto sava veikala produkcijas reklamēšanai.

Abonementu serviss

Princips šim biznesa modelim ir ārkārtīgi vienkāršs – Tavā pusē ir produktu sortiments un piedāvājums. Klients atlasa sev interesējošos produktus un veic pasūtījumu, periodiski saņemot pasūtītos produktus. Sortiments var būt ļoti dažāds – šeit ir iespējamas tik dažādas nišas visdažādākajām mērķauditorijām. Piemēram, klients saņem ekskluzīvu, tikai ārzemēs nopērkamu vīna pudeli vai kādu citu alkoholisko dzērienu reizi nedēļā – kā iespēju izzināt pasaules garšas. Varbūt mērķauditorija ir pensionāri, kas nav spējīgi aiziet uz veikalu un iepirkt pārtiku? Varbūt sortimentu veido periodisks pakalpojums – mājas uzkopšana? Ļauj vaļu fantāzijai – iespējas šādam biznesa modelim ir bezgalīgas.

Eglīšu tirdzniecība

Ļoti iespējams, ka šī nav vislētāk un ātrāk realizējamā biznesa ideja, taču tā noteikti garantē zināmu peļņu. Ziemassvētku laikā eglīti vēlas iegādāties simtiem tūkstošu Latvijas mājsaimniecību. Cenas, atkarībā no tirdzniecības vietas, eglītes šķirnes, kvalitātes un izmēra var svārstīties no dažiem eiro līdz pat dažiem simtiem eiro. Izmaksas eglīšu “ražošanai” var svārstīties ap 5000 līdz 15 000 eiro uz hektāru (ieskaitot darbaspēka izmaksas). Laiks no stāda līdz pārdošanai gatavam kokam caurmērā varētu būt ap 5 līdz 10 gadiem.

Inovāciju radīšana

Visbeidzot, paturiet prātā, ka mēs ik dienas saskaramies ar visdažādākajām problēmām. Nereti, pašiem to neapzinoties, mēs saskaramies ar lieliskām biznesa iespējām. Jā, katra problēma var pārtapt lieliskā biznesa idejā. Piemēram, Jums mājās ir kaķis, bet vēlaties uz dažām dienām izbraukt no pilsētas, taču kaķi līdz ņemt nevar. Bet atstāt to vienu arī nevar, jo kādam kaķi ir jābaro, jāielej svaigs ūdens u.tml. Un tad Jūs saprotat, ka tas būtu lielisks produkts – iekārta, kas noteiktā laikā kaķa trauciņā iebērtu noteiktu barības daudzumu un citā – ielietu svaigu ūdeni. Galvenais – turiet acis vaļā! Iespējas ir ik uz soļa.

Iepriekšējais raksts
Nākamais raksts
epitets
epitetshttps://www.epitets.lv
Cilvēks ar dažādām maskām. Šīs lapas kontekstā valkāju blogera masku.

Saistītie raksti

Droši Pieseko

644SekotājiPiesekot
698SekotājiPiesekot
60AbonentiAbonēt
- Reklāma -

Jaunākie raksti